Loading...

Ile kosztuje trener personalny w Katowicach?

Jaki jest koszt treningu z trenerem personalnym w Katowicach? 

Coraz więcej osób decyduje się na współpracę z trenerem osobistym w Katowicach, natomiast nie wie jakie są koszty takiej współpracy. Cena treningu indywidualnego z trenerem różni się w zależności od wielu czynników, o których już pisałem w jednym z moich wcześniejszych artykułów:

Ile kosztuje trener personalny? Od czego zależy cena i koszty miesięczne treningów?

W Katowicach ceny są najwyższe na Śląsku i w zasadzie nie schodzą już poniżej 100/120 zł za jednostkę treningową w pakiecie treningowym, wędrując w górę do 200 zł, a nawet niekiedy 250 zł za pojedynczy trening personalny.  

Ile za godzinę bierze na Śląsku trener personalny? 

Cena 60-minutowego treningu z trenerem indywidualnym na Śląsku różni się w zależności od miejscowości, miejsca treningu (studio treningowe, siłownia) oraz samego trenera – jego doświadczenia, kompetencji. Młody trener świeżo po studiach lub kursie bez większego doświadczenia i umiejętności „miękkich” (często nawet ważniejszych, niż wiedza warsztatowa) będzie na pewno chciał przyciągnąć klientów niższymi cenami, rabatami.  

Dobry trener personalny, który ma już wyrobioną markę i rozpoznawalność na lokalnym rynku, niekiedy kolejki oczekujących osób na zajęcia z nim, będzie cenił się wyżej. Koszt godzinnych zajęć waha się od 60 zł do 200 – 250zł w zależności od tego, czy płacimy za pojedynczy jednorazowy trening, czy wykupujemy u trenera pakiet treningów (zdarza się, że największe liczą nawet 48 treningów). Zasada jest taka, że im większy pakiet się wykupi, tym cena za godzinę treningu w pakiecie jest coraz niższa. 

Czytaj też:   Jak poprawić kondycję ? 

Ile sesji z trenerem personalnym należy wybrać? 

Aby treningi z trenerem osobistym przyniosły oczekiwane rezultaty idealnym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na 3 sesje w tygodniu po 60 minut. Taka ilość treningów pozwala na ciągłe pobudzanie i „wytrącanie” organizmu ze stanu równowagi w celu spalania tkanki tłuszczowej, budowy siły i masy mięśniowej.  

Najlepiej, aby między treningami był 1-2 dni przerwy, aby organizm i mięśnie mogły się zregenerować do kolejnych zajęć. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość i nie oczekiwać oszałamiających rezultatów po miesiącu treningów. Jeśli decydujemy się na współpracę z trenerem, to warto zarezerwować sobie 3 godziny w tygodniu na trening oraz odłożyć sobie część pieniędzy na zakup treningów na minimum 3 miesiące. Dopiero po tym okresie można ocenić, czy warto dalej kontynuować współpracę z trenerem indywidualnym.  

Czy opłaca się trenować z trenerem personalnym w Katowicach? 

Część osób zainteresowanych rozpoczęciem swojej przygody z siłownią i rozpoczęciem współpracy z trenerem osobistym odstraszają ceny treningów. Warto zwrócić uwagę, że usługa trenera indywidualnego to typ usługi premium. Jak pójdziemy na siłownię, to zobaczymy, że zdecydowana większość osób trenuje sama bez jakiejkolwiek pomocy i opieki. Warto wykupić choć kilka treningów u trenera, który nauczy prawidłowej techniki ćwiczeń, wytłumaczy, jak należy ćwiczyć, jak należy się odżywiać, regenerować. Niekiedy 3 miesiące regularnych treningów z trenerem jest efektywniejsze i skuteczniejsze niż trenowanie samemu przez 1 rok, a nawet dłużej. 

Co więcej, coraz bardziej usługa trenera personalnego staje się rodzajem usługi z branży zdrowotnej. W czasach pracy siedzącej i siedzącego trybu życia, niezdrowego żywienia, przepracowania, stresu coraz więcej osób skarży się na różnego rodzaju dolegliwości i potrzebuje pomocy fachowca i decyduje się na treningi na siłowni. To skutkuje tym, że na rynku pojawia się więcej trenerów medycznych po specjalistycznych kursach albo nawet trenerów personalnych fizjoterapeutów, czyli osoby, która jest certyfikowanym trenerem personalnym i magistrem fizjoterapii po studiach z Prawem Wykonywania Zawodu Fizjoterapeuty. Tych drugich jest niestety cały czas za mało na rynku. 

Czytaj też:   Trenowanie sztuk walki - jakie ma zalety?

Ile łącznie kosztuje trener personalny w Katowicach ? 

Podsumowując, warto obliczyć całościowe koszty usługi trenera personalnego w Katowicach. Jeśli decydujemy się na 3 treningi w tygodniu, to warto wykupić pakiet 12 treningów na 1 miesiąc (trenerzy często sprzedają takie pakiety). Średni koszt pojedynczego treningu w takim pakiecie to kwota 150 zł, także całościowy koszt takiego pakietu to 1800zł. Do tego należy doliczyć karnet na siłownię (100 – 150zł).

Czytaj też:

Trening personalny – czym jest i dlaczego warto ?

Ile powinien trwać trening?

Jak poprawić kondycję ? 

Author: Jakub Sikora

Jakub Sikora, trener personalny, fizjoterapeuta i dietetyk. Ukończył studia magisterskie na kierunku fizjoterapii oraz studia podyplomowe z Żywienia i Suplementacji Osób Aktywnych Fizycznie na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Certyfikowanym trenerem personalnym jest od ponad 4 lat. W przeszłości trenował piłkę nożną, obecnie uprawia sporty siłowe (trójbój siłowy i wyciskanie leżąc) z kilkoma ogólnopolskimi sukcesami na koncie (m.in. III miejsce na Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym w kategorii Juniorów). Od jakiegoś czasu odnajduje się w nowej pasji – Muay Thai (tajski boks).