Loading...

O mnie

O MNIE

Trener personalny i fizjoterapeuta - Jakub Sikora

Jakub Sikora - trener personalny, fizjoterapeuta i dietetyk

JAKUB SIKORA

Ur. 1993r.

Jestem fizjoterapeutą, trenerem personalnym – przeprowadzam rehabilitację poprzez ćwiczenia na siłowni, przy okazji pomagając osobom uzyskać wymarzoną, zdrową i sprawną sylwetkę; układam diety, dobieram suplementację, przeprowadzam oczyszczanie organizmu; wykonuję zabiegi masażu klasycznego leczniczego, sportowego, izometrycznego oraz elektroterapii i ultradźwięków.

Pracuję na siłowni Power Top Energy przy ulicy Legionów 7a w Sosnowcu, przy której mieści się również osobne studio treningowe SmartMove oraz prowadzę własny gabinet fizjoterapii z poradnią dietetyczną, znajdujący się niedaleko siłowni i studia przy ulicy Legionów 4.

Ukończyłem fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, podczas których w roku 2015 obroniłem pracę licencjacką pt. „Wpływ wykonywania ćwiczeń Tai-Chi na wybrane parametry funkcjonalne układu ruchu – opis przypadku.” oraz w 2017 roku magisterską pt. „Analiza czynników związanych z występowaniem kontuzji u osób trenujących na siłowni.”

Dodatkowo w tym samym ukończyłem Studia Podyplomowe na kierunku Żywienie i Suplementacja Osób Aktywnych Fizycznie z wynikiem bardzo dobrym.

Od zawsze byłem mikrej postury, dlatego postanowiłem coś z tym zrobić. W okresie gimnazjum zainteresowałem się treningiem siłowym i rozpocząłem treningi w domu z hantlami. W liceum zacząłem ćwiczyć z kolegami na szkolnej siłowni. W trakcie studiów zainteresowałem się mocno treningiem siłowym – jego metodyką oraz kwestiami odpowiedniego odżywiania. Z początku zainteresowanie i sposób spędzania wolnego czasu stało się pasją i miłością, a obecnie jest to również moja praca.

Coraz większe zainteresowanie treningiem siłowym, odżywianiem, kształtowaniem sylwetki, budowaniem siły i sprawności zdeterminowało mnie do zapisania się na kurs trenera personalnego.

W 2015 roku ukończyłem certyfikowany kurs trenera personalnego w Bodyshaping Academy (w jednej z lepszych szkół w Polsce w tamtym okresie) w Katowicach z wynikiem bardzo dobrym. Dodatkowo, od razu po ukończeniu tego kursu, uzyskałem dyplom z kursu Dietetyki i Suplementacji Sportowej w tej samej szkole.

W trakcie studiów dokształcałem się w zakresie fizjoterapii. W 2014 roku ukończyłem kurs Masażu Klasycznego I i II stopnia oraz Masażu Bańką Chińską.

Byłem uczestnikiem konferencji naukowych organizowanych na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. W 2016 roku wziąłem udział w III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Dydaktycznej Perspektywy rozwoju opieki i terapii w placówkach pobytu długoterminowego, natomiast w 2018 roku – już jako absolwent – uczestniczyłem w I Międzynarodowej Konferencji Metodyczno-Naukowej pt. „Kształtowanie siły i mocy mięśniowej w świetle nauki, teorii i praktyki sportowej”.

Od 1 marca 2018 roku należę do Krajowego Rejestru Fizjoterapeutów i posiadam Prawo Wykonywania Zawodu Fizjoterapeuty o numerze 21548.

W trakcie swojej przygody z treningiem siłowym zainteresowałem się profesjonalnym wyciskaniem sztangi leżąc. Postanowiłem rozpocząć przygotowania do zawodów. Trenowałem sam z zapałem bez większego doświadczenia i stałej opieki trenerskiej. Mój upór i konsekwencja poskutkowały tym, że w 2016 roku, reprezentując Stowarzyszenie Centrum Formy Dąbrowa Górnicza, wystartowałem na Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym, podczas których zdobyłem brązowy medal w kategorii do 66kg w Juniorach do 23 lat. Jeszcze w tym samym roku wystartowałem w VI Otwartych Integracyjnych Mistrzostwach Województwa Opolskiego, gdzie zdobyłem również brązowe medale w dwóch kategoriach – Seniorach do 66kg oraz Juniorach do 23 lat do 74 kg. W następnym roku zostałem Wicemistrzem na Akademickich Mistrzostwach Śląska w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w kategorii 66kg.

Na tym poprzestałem swoje starty z różnych przyczyn, by z czasem zainteresować się sztukami walki. Od 2019 roku trenuję Muay Thai (boks tajski) w klubie Gymnazion Muay Thai Sosnowiec.

Łączę własne treningi na siłowni z treningami sztuk walki oraz z pracą na siłowni i w gabinecie.

W swojej pracy pomagam podopiecznym w osiąganiu wymarzonej sylwetki poprzez redukcję tkanki tłuszczowej, budowę masy mięśniowej i kształtowanie harmonijnej, zdrowej sylwetki. Prowadzę również treningi pod kątem przygotowania motorycznego i sprawnościowego.

Natomiast przede wszystkim wykorzystuję trening na siłowni do leczenia osób z przewlekłych problemów bólowych, stanach po operacjach, kontuzjach kręgosłupa, barków, kolan, bioder, łokci, stawów skokowych. Przeprowadzam rehabilitację pod kątem korekcji wad postawy.

W trakcie kariery zawodowej wyspecjalizowałem się w tej dziedzinie, mając do czynienia między innymi z takimi przypadkami:

 • rwa kulszowa
 • dyskopatia
 • chondromalacja rzepki
 • stan po tenodezie bicepsa (operacja barku)
 • wady postawy (plecy wklęsło-wypukłe, skolioza, plecy okrągłe, zaokrąglone barki)
 • koślawość, szpotawość kolan
 • płaskostopie
 • łokieć tenisisty
 • przepuklina
 • ucisk na worek oponowy kręgosłupa
 • stan po usunięciu łękotek

W większości prowadzę swoich podopiecznym w sposób kompleksowy – poprzez odpowiednio ułożony trening siłowy w celu pozbycia się bólu i kształtowania sylwetki oraz układanie indywidualnych planów dietetycznych. Dodatkowo, zalecam osobom, które przede wszystkim chcą zrzucić zbędne kilogramy 9-dniowy program oczyszczający, który jest bardzo dobrym wstępem do zasadniczej diety ułożonej przeze mnie.

Połączenie fizjoterapii, treningu oraz żywienia daje bardzo wymierne korzyści w postaci zdrowej, sprawnej, harmonijnej sylwetki. W obecnych czasach coraz więcej osób boryka się z dolegliwościami kręgosłupa, stawów na wskutek siedzącego trybu życia, stresu, niedostatecznej ilości snu, złych nawyków żywieniowych, czego skutkiem są problemy zdrowotne, przewlekły ból, nadwaga lub otyłość, coraz gorsza sprawność ruchowa.

Prowadzę treningi na ogólnodostępnej siłowni oraz w studio treningowym, które jest odosobnionym miejscem, gdzie podczas treningu 1 na 1 można czuć się komfortowo i bezpiecznie.

Działam na zasadach stałej współpracy (stałe godziny i dni treningów) oraz współpracy doraźnej (osoba sama trenuje z planem treningowym ułożonym przeze mnie i spotyka się ze mną co 6 tygodni na 1/2 treningi).

Zapraszam do zapoznania się z moją szczegółową ofertą.

 

Treningi prowadzę na siłowni Power Top Energy w Sosnowcu dostępnej 24/7 oraz w studio treningowym SmartMove. Siłownia i studio mieszczą się przy ul. Legionów 7a.

Prowadzę również poradnię dietetyczną wraz z gabinetem fizjoterapii w Sosnowcu (ul. Legionów 4, niedaleko siłowni i studia).

Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą.

Jakub SIkora - gabinet fizjoterapii, Sosnowiec
Jakub Sikora - gabinet fizjoterapii, Sosnowiec
Jakub Sikora - gabinet fizjoterapii, Sosnowiec

Trener personalny

Jakub Sikora

ADRES

Poradnia i Gabinet

ul. Legionow 4
41-200 Sosnowiec

TELEFON

+48-503-967-118

Napisz do mnie

Kontakt